Ασκούμενος/η Δικηγόρος

Όμιλος ΕΛΛΑΚΤΩΡ
  • Ημερ. Δημοσίευσης: 29/07/2020
  • Αιτήσεις 3
  • θεάσεις 696
Περιγραφή

Περιγραφή θέσης:
Η ΗΛΕΚΤΩΡ Α.Ε. αναζητά ασκούμενο/η δικηγόρο, αναφερόμενος/η στην Υπεύθυνη Νομικού Τμήματος για εσωτερική πρακτική άσκηση με κύρια ενασχόληση σε υποθέσεις Δημοσίου Δικαίου, κυρίως Δημοσίων Διαγωνισμών και Δημοσίων Συμβάσεων.

Απαραίτητα Προσόντα:
Πτυχίο ΑΕΙ Νομικής
Άριστη γνώση της ελληνικής και της αγγλικής γλώσσας
Άριστη γνώση Η/Υ και MS Office, ιδιαίτερα Word, Excel και Internet
Επιθυμητός Μεταπτυχιακός τίτλος (ή σπουδών προς απόκτηση μεταπτυχιακού τίτλου) στο Δημόσιο Δίκαιο.

Δεξιότητες:
Επαγγελματική υπευθυνότητα, εργατικότητα και αποτελεσματικότητα.
Μεθοδικότητα, έμφαση στην λεπτομέρεια, αναλυτική και συνθετική σκέψη.
Δυνατότητα παρακολούθησης πολλών θεμάτων παράλληλα.
Σταθερή απόδοση, ικανότητα εργασίας σε ομάδες και επίτευξης αποτελεσμάτων σε συνθήκες πίεσης.
Άριστες ικανότητες οργάνωσης και τήρησης προθεσμιών.

Προσφέρεται ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών καθώς και εκπαίδευση στον μεγαλύτερο όμιλο υποδομών στην Ελλάδα.
Υποβολή αιτήσεων στη Διεύθυνση Ανθρώπινου Δυναμικού: έως 10/08/2020, κωδικός αγγελίας: LTH072020

Πληροφορίες αγγελίας
  • ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣhttps://apply.workable.com/j/33A75ECB07
  • Είδος ΑγγελίαςΑσκούμενος/η δικηγόρος
  • Εμπειρία0-1 Έτη
  • Επίπεδο ΣπουδώνΠτυχίο
  • ΓλώσσεςΕλληνικά, Αγγλικά
Αποθήκευση Προσοχή μην καταβάλετε χρήματα για αποστολή αιτημάτων ή συνεντεύξεις εργασίας