ΔΙΚΗΓΟΡΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΑΝΑΖΗΤΑ ΣΥΝΕΡΓΑΤΗ ΔΙΚΗΓΟΡΟ

Δικηγορική Εταιρεία
  • Ημερ. Δημοσίευσης: 13/09/2021
  • Αιτήσεις 0
  • θεάσεις 558
Περιγραφή

ΔΙΚΗΓΟΡΙΚΗ ΕΤΑΙΡΙΑ [περιοχή Κολωνακίου], η οποία παρέχει υψηλής ποιότητας νομικές υπηρεσίες, επιθυμεί να εντάξει στο δυναμικό της για εσωτερική αποκλειστική συνεργασία, Δικηγόρο με αποδεδειγμένη δικαστική εμπειρία σε ένα ή περισσότερα εκ των κατωτέρω αναφερομένων θεματικών αντικειμένων.

Περιγραφή Θέσης / Αντικειμένου
• Εμπορικό και Τραπεζικό δίκαιο ( Επιδίκαση εμπορικών απαιτήσεων – Ανακοπές– Προσημειώσεις )
• Σύνταξη και κατάθεση δικογράφων τακτικής και ειδικών διαδικασιών (ενδεικτικά, σύνταξη αγωγών – προτάσεων, διαταγών πληρωμής κλπ )
• Προετοιμασία υποθέσεων και παράσταση σε δικαστήρια
• Συντονισμός και διενέργεια πράξεων εκτέλεσης
• Παροχή νομικών συμβουλών και σύνταξη νομικών εισηγήσεων ( Σε όλα τα ανωτέρω αντικείμενα )
• Έλεγχοι τίτλων (Υποθηκοφυλακεία – Κτηματολόγια )
• Σύνταξη ιδιωτικών συμφωνητικών

Προσόντα /Requirements
• Αποδεδειγμένη δικαστική και εξωδικαστική εμπειρία δύο (2) ετών στο χειρισμό των ανωτέρω υποθέσεων
• Πιστοποίηση Αγγλικής Γλώσσας – Proficiency [ Cambridge – Michigan ]
• Γνώση Υ/Η MS Office (Word, Excel), CRM
• Παρουσιάσεις – Reports σε περιβάλλον Microsoft PowerPoint
• Οργανωτικές δεξιότητες, λήψη πρωτοβουλιών και αποφάσεων
• Ο συνδυασμός των ανωτέρω προσόντων θα συνεκτιμηθεί.

Παροχές / Benefits
• Πάγια μηνιαία αμοιβή και μπόνους αποδοτικότητας
• Σταθερή προοπτική εξέλιξης
• Διαρκής νομική ενημέρωση
• Σύγχρονο και δυναμικό εργασιακό περιβάλλον στο κέντρο της Αθήνας
• Άμεση πρόσληψη

Οι αιτήσεις θα τύχουν εχεμύθειας.
Αποστολή βιογραφικού σε : e-mail lawcurvit@gmail.com

Πληροφορίες αγγελίας
  • ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣlawcurvit@gmail.com
  • Είδος ΑγγελίαςΔικηγόρος
  • Εμπειρία1-3 Έτη
  • Επίπεδο ΣπουδώνΠτυχίο
  • ΓλώσσεςΑγγλικά
Αποθήκευση Προσοχή μην καταβάλετε χρήματα για αποστολή αιτημάτων ή συνεντεύξεις εργασίας