ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ

Η αγγελία έχει λήξει
Green Pixel Productions SA
  • Ημερ. Δημοσίευσης: 30/11/2022
  • Αιτήσεις φόρμας: 0
  • Θεάσεις: 239
Περιγραφή

Η Green Pixel Productions SA, εταιρεία παραγωγής με έδρα την Παλλήνη, αναζητά τον/την κατάλληλο/η υποψήφιο/α για τη στελέχωση νέας θέσης Δικηγόρου στη Διεύθυνση Νομικών Υπηρεσιών της Εταιρείας.
Περιγραφή Θέσης – Καθήκοντα & Αρμοδιότητες:
• Ενασχόληση με ζητήματα Εταιρικού Δικαίου, Εργατικού Δικαίου και Πνευματικής Ιδιοκτησίας,
• Κατάρτιση/ έλεγχος και διαπραγμάτευση ιδιωτικών συμφωνητικών και κάθε είδους νομικών εγγράφων (με προμηθευτές, συνεργάτες, κλπ.)
• Έρευνα και χειρισμός των νομικών ζητημάτων της Εταιρείας,
• Νομική καθοδήγηση και συμβουλευτική – συνεργασία με όλα τα τμήματα της Εταιρείας
• Υποστήριξη σε ζητήματα διαχείρισης Ανθρωπίνου Δυναμικού σε συνεργασία με το τμήμα HR
• Έρευνα νομοθεσίας και νομολογίας για διάφορα θέματα σε συνεργασία με όλα τα τμήματα
• Συνεισφορά σε διοικητικά/ διαδικαστικά θέματα (GDPR, καταγραφή διαδικασιών, επιλογή και νομικός έλεγχος συστημάτων)

Επιθυμητές Δεξιότητες /Συμπεριφορές:
Ο/Η κατάλληλος/η υποψήφιος/α θα έχει τα εξής προσόντα:
• Πτυχίο Νομικής Σχολής, κατά προτίμηση Ελληνικού πανεπιστημίου
• Τίτλος Μεταπτυχιακών σπουδών στο Εργατικό ή Εμπορικό δίκαιο θα συνεκτιμηθεί
• Μέλος Δικηγορικού Συλλόγου στην Ελλάδα με προϋπηρεσία έως 3 έτη
• Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας – άριστη γνώση αγγλικής νομικής ορολογίας θα συνεκτιμηθεί
• Εργασιακή εμπειρία ή σπουδές στο εξωτερικό θα συνεκτιμηθεί
• Ικανοποιητικός χειρισμός προγραμμάτων MS Office
• Ικανότητα εργασίας και προσαρμογής σε εταιρικό περιβάλλον
• Ομαδικό πνεύμα συνεργασίας – εξαιρετικές οργανωτικές δεξιότητες με έμφαση στη λεπτομέρεια
• Ακεραιότητα, συνέπεια και επαγγελματισμός
Παροχές
• Ανταγωνιστικές αποδοχές
• Σύγχρονο περιβάλλον εργασίας
• Δυνατότητα μεταφοράς από και προς τις εγκαταστάσεις της Εταιρείας

Αποστολή βιογραφικών στο p.apostolou@greenpixel.gr, με τον κωδικό αναφοράς ΔΙΚ1122
Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.

Πληροφορίες αγγελίας
  • ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ Αποστολή βιογραφικών στο p.apostolou@greenpixel.gr, με τον κωδικό αναφοράς ΔΙΚ1122
  • Είδος ΑγγελίαςΔικηγόρος
  • Εμπειρία1-3 Έτη
  • Επίπεδο ΣπουδώνΠτυχίο, Μεταπτυχιακό
  • ΓλώσσεςΕλληνικά, Αγγλικά
Αποθήκευση Προσοχή μην καταβάλετε χρήματα για αποστολή αιτημάτων ή συνεντεύξεις εργασίας