ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ / ΣΥΝΕΡΓΑΤΗΣ (Junior θέση)

Η αγγελία έχει λήξει
GOODYS
  • Ημερ. Δημοσίευσης: 12/07/2022
  • Αιτήσεις φόρμας: 3
  • Θεάσεις: 1536
Περιγραφή

Ο Όμιλος Εστίασης Goody’s | Everest, με έδρα στον Διεθνή Αερολιμένα Αθηνών “Ελ. Βενιζέλος”, στα Σπάτα, ενδιαφέρεται να καλύψει θέση Δικηγόρου/συνεργάτη (Junior θέση).

Κύρια Καθήκοντα:
• Εμπορικό/εταιρικό/αστικό και δίκαιο ανταγωνισμού.
• Νομική έρευνα, νομικός έλεγχος, έλεγχος και σύνταξη συμβάσεων εμπορικής φύσης/εταιρικών εγγράφων/εξωδίκων/γνωμοδοτήσεων, σύνταξη Πρακτικών, ζητήματα εναρμόνισης καταστατικού με το Ν. 4548/2018, συμμετοχή σε συναντήσεις και σε ολοκληρώσεις συμφωνιών, διενέργεια πρακτικών διαδικασιών σε Δικαστήρια/αρχές, επικοινωνία με franchisees/τρίτους, μεταφράσεις.
• Σύνταξη μισθωτηρίων και ενασχόληση με την επίλυση μισθωτικών διαφορών εξωδικαστικά ή μη.
• Ίδρυση – λειτουργία – τροποποίηση και λύση κάθε τύπου εταιρείας, μεταβίβαση επιχείρησης, συμφωνίες μετόχων & συμβάσεις της εταιρείας με μέλη του ΔΣ, συμβάσεις δικαιόχρησης – franchise, προέλεγχος και έλεγχος και ταυτόχρονη κατοχύρωση εμπορικών σημάτων και domain name.

Απαραίτητα Προσόντα:
• Πτυχίο Νομικής
• Μεταπτυχιακός τίτλος επιθυμητός
• Χειρισμό Η/Υ, MS-Office
• Τουλάχιστον 3-5 έτη προϋπηρεσία σε εμπορικό εν γένει και εταιρικό δίκαιο
• Άριστη γνώση της Αγγλικής γλώσσας και αγγλικής νομικής ορολογίας
• Ομαδικό πνεύμα συνεργασίας και δεξιότητες επικοινωνίας

Προσφέρουμε:
• Ικανοποιητικές αποδοχές – παροχές
• Άριστο εργασιακό περιβάλλον
• Συνεχής εκπαίδευση & προοπτικές εξέλιξης
• Ιατροφαρμακευτική κάλυψη

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να στείλουν το βιογραφικό τους στο e-mail hr@vivartiafs.com.

Πληροφορίες αγγελίας
  • ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣhr@vivartiafs.com
  • Είδος ΑγγελίαςΔικηγόρος
  • Εμπειρία3-5 Έτη
  • Επίπεδο ΣπουδώνΠτυχίο
  • ΓλώσσεςΑγγλικά
Αποθήκευση Προσοχή μην καταβάλετε χρήματα για αποστολή αιτημάτων ή συνεντεύξεις εργασίας